Jak donosi tygodnik w najnowszym numerze główną rolę w walce z ustawą dezubekizacyjną odgrywa Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych Rzeczpospolitej Polskiej, która stworzyła niedawno listę "kancelarii prawnych rekomendowanych do prowadzenia indywidualnych spraw pokrzywdzonych emerytów i rencistów".

Reklama

"Obrońca Tomasza Turowskiego z Naczelnej Rady Adwokackiej, znany profesor prawa Uniwersytetu Gdańskiego, adwokat wychwalający >wielką osobowośćpokrzywdzonym

Tygodnik podaje, że na pierwszym miejscu listy jest kancelaria Pietrzak Sidor & Wspólnicy, prowadzona przez adwokata Mikołaja Pietrzaka i radcę prawnego Artura Sidora. Według "GP" Pietrzak był m.in. obrońcą Tomasza Turowskiego w procesie dotyczącym jego oświadczenia lustracyjnego. "Turowski to – przypomnijmy – jeden z najgroźniejszych komunistycznych szpiegów PRL, w III RP oficer Urzędu Ochrony Państwa i Agencji Wywiadu. 15 lutego 2010 r. mianowany został niespodziewanie na stanowisko kierownika wydziału politycznego w ambasadzie RP w Moskwie" - czytamy w artykule.