- W tej chwili trwa praca nad przygotowaniem filmu o polskich bohaterach, o polskich patriotach i taki film będzie realizowany przez Polską Fundację Narodową - powiedziała premier na antenie Radia Maryja. Podkreśliła, że jej rząd "bardzo mocno stawia na budowanie prawdy o Polsce oraz na polski patriotyzm".

Reklama

- Mogę powiedzieć, że polityka historyczna, którą realizujemy między innymi poprzez Polską Fundację Narodową, promowanie Polski, mówienie prawdy o Polsce, mówienie prawdy o historii Polski, również prawdy o tym, że były niemieckie obozy śmierci, że nie było nigdy polskich obozów śmierci jest bardzo ważne dla nas, dla Polaków - mówiła premier. Dodała, że ważne jest "by prawda historyczna oczyszczała niedopowiedzenia", które - w jej ocenie - są wykorzystywane również w walce politycznej na arenie międzynarodowej.

Misją powołanej latem zeszłego roku Polskiej Fundacji Narodowej jest budowa pozytywnego wizerunku Polski w kraju i za granicą. PFN realizuje obecnie kampanię "Sprawiedliwe sądy".