Obecnie w soboty narodowy operator pocztowy nie dostarcza paczek. Wyjątek stanowią usługi specjalne takie jak Paczka EKSTRA24. Przed Bożym Narodzeniem liczba przesyłek wzrasta ok. 30 proc.. i dlatego poczta wprowadza dodatkowy dzień doręczeń w tym okresie.

Reklama

Szczyt paczkowy zaczął się właściwie już w październiku, ale jego kumulacja nastąpi w grudniu – mówi Paweł Kopeć, dyrektor zarządzający pionu sprzedaży Poczty Polskiej.

Od 25 listopada do świąt sobotnie doręczenia będą obowiązywały w Warszawie. Od 2 grudnia również w innych większych miastach. Tak będzie do soboty 23 grudnia.

Podobna mobilizacja była rok temu. – W pojedynczych przypadkach było też doręczanie w niedzielę. W tym roku tego nie planujemy. Nie chcemy wchodzić w sferę prywatności klientów – stwierdza Jerzy Garycki, dyrektor zarządzający pionem operacji logistycznych Poczty Polskiej.
Z ostatniego badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia, wynika, że ponad jedna trzecia Polaków zamierza zamówić w sklepach internetowych więcej prezentów świątecznych niż rok temu. Poczta obsługuje już ponad 1,4 mln paczek tygodniowo, a najgorętszy przedświąteczny okres dopiero przed nią. Przewiduje więc pobicie rekordu z ubiegłego roku. Wówczas były to 2 mln paczek tygodniowo.

Reklama