Oskarżenia grupy kobiet pod adresem obu dziennikarzy pojawiły się w tekście zamieszczonym w poniedziałek na stronie "Codziennika Feministycznego", zatytułowanym "Papierowi feminiści. O hipokryzji na lewicy i nowych twarzach #metoo". Zarzuty autorek dotyczyły m.in. mobbingu i molestowania; w artykule pojawiły się też informacje o gwałcie.

Reklama

Jak powiedział PAP rzecznik prokuratury Łukasz Łapczyński, prokuratura będzie badać cztery wątki. - Chodzi o przestępstwa: zgwałcenia, naruszenia praw pracowniczych, spowodowania uszczerbku na zdrowiu oraz dwukrotnego naruszenia nietykalności cielesnej - dodał. Poinformował również, że w toku śledztwa, w charakterze świadków przesłuchane zostaną autorki publikacji i w zależności od ich relacji prokurator, będzie podejmował dalsze czynności procesowe w sprawie.

W pierwszej kolejności musimy ustalić szczegóły czynów, w tym kiedy były podejmowane i w jakich okolicznościach - dodał.

Wybieralski – o czym poinformowali w poniedziałek redaktorzy naczelni Jarosław Kurski, Aleksandra Klich, Piotr Stasiński na stronie Wyborcza.pl został zawieszony w pełnieniu funkcji redaktora naczelnego. Także "Krytyka Polityczna" na portalu społecznościowym podała, że zawiesza współpracę z Dymkiem.