Na terenie 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie w niedzielę ujawniono zwłoki żołnierza, który dokonał samobójczego zamachu przy użyciu broni służbowej - poinformował PAP w piątek prokurator Wydział Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu major Łukasz Jakuszewski.

Reklama

Jak wyjaśnił, na miejscu zdarzenia zostały dokonane czynności dochodzeniowo-śledcze, w tym przesłuchano świadków. Na tym etapie nie wiemy jeszcze, jakie były przyczyny targnięcia się na życie przez żołnierza. Oczekujemy opinii po przeprowadzeniu sekcji zwłok - oznajmił prokurator Jakuszewski.

Sprawa prowadzona jest w kierunku artykułu 151 Kodeksu karnego czyli doprowadzenie namową do targnięcia się na własne życie - dodał.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska poinformowała PAP, że „w poniedziałek na terenie jednej z posesji w Mirosławcu zostało ujawnione ciało mężczyzny, który jak ustalono był żołnierzem zawodowym”. Jak wyjaśniła, mężczyzna pełnił służbę w 21. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie.

Szczecińska prokuratura prowadzi śledztw ws. zdarzenie w Mirosławcu także z artykułu 151 Kodeksu Karnego.

Sprawy dotyczące tych dwóch samobójstw żołnierzy z bazy lotniczej w Świdwinie są prowadzone odrębnie i nie należy ich łączyć ze sobą - podkreśliła prokurator Biranowska-Sochalska.