27-letni mężczyzna próbował popełnić samobójstwo i rzucił się w poniedziałek w nocy pod nadjeżdżający pociąg w Ziębicach (Dolnośląskie). Gdy policja chciała powiadomić rodzinę, znalazła w domu znalazła zabitą matkę i ciężko ranną siostrę niedoszłego samobójcy.
Rzecznik prokuratury Okręgowej w Świdnicy prok. Tomasz Orepuk powiedział PAP, że prowadzone są dwa odrębne śledztwa: pierwsze w sprawie zabójstwa 59-letniej Teresy S., matki 27-letniego Wacława S., oraz usiłowania zabójstwa 35-letniej Joanny S. Drugie śledztwo ma wyjaśnić, czy ktoś nakłaniał Wacława S. do samobójstwa.
- powiedział prok. Orepuk. Dodał, że postępowanie w sprawie nakłaniania do samobójstwa wszczyna się zawsze, gdy dochodzi do takiej próby.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Powiązane