O tym, że ZUS wysyła swoich urzędników na szkolenie w szkole o. Rydzyka pisze dzisiejsza "Gazeta Wyborcza". Mimo że Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma własne ośrodki szkoleniowe, opłaca udział i nocleg w Toruniu.

Reklama

"Koordynacja europejskich systemów zabezpieczenia społecznego" - pod takim hasłem odbędzie się w czwartek konferencja w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Organizatorami są oddział ZUS w Toruniu i szkoła o. Tadeusza Rydzyka. Zakład jednak, jak podaje "GW", nie chwali się konferencją.

Dziennikarze dotarli do wewnętrznej korespondencji toruńskiego ZUS. Wynika z niej, że pracownicy podlegających mu 43 oddziałów otrzymali zaproszenie na spotkanie właśnie w szkole ojca Rydzyka. Koszt szkolenia to 120 złotych, a zapłaci za nie ZUS z funduszy przeznaczonych właśnie na tego typu akcje. Cena obejmuje udział w konferencji oraz nocleg w akademiku WSKSiM.

Konferencję otworzy przemówienie prof. Gertrudy Uścińskiej, prezes ZUS. Następnie zebrani wysłuchają kilku wykładów, m.in.: "Koncepcja społeczeństwa i państwa w katolickiej nauce społecznej jako kontekst problemu ubezpieczeń społecznych" ks. prof. Pawła Bortkiewicza, "Potrzeba zabezpieczeń społecznych w życiu człowieka" prof. Andrzeja Milczarka, który wykłada w WSKSiM czy "Współczesne wyzwania koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego", który wygłosi prezeska ZUS. W przerwie kawowej uczestnicy będą mogli wziąć udział w mszy.

Okazuje się, że chętnych na szkolenie nie było zbyt wielu i dlatego część dyrektorów oddziałów wyznaczyła osoby, które mają tam pojechać.

Reklama