Straż pożarna została powiadomiona o pożarze we wtorek tuż przed godz. 8.00. Jak poinformował rzecznik prasowy pomorskiej straży pożarnej Łukasz Płusa, na miejscu pracowało 21 zastępów straży. - Pożar ugaszono, trwają prace rozbiórkowe i dogaszanie tlących się elementów – powiedział PAP Płusa. Dodał, że kryty strzechą drewniany budynek, którego podstawa miała powierzchnię ok. 500 metrów kw., spłonął niemal w całości. "Ocalała tylko piwnica" – powiedział Płusa.

Reklama

Dodał, że – z informacji przekazanych przez pracowników restauracji wynika, iż wszystkie znajdujące się w budynku osoby zdążyły się ewakuować. W chwili przybycia straży pożarnej zagrożony był budynek mieszkalny w pobliżu restauracji.

PAP / Pastwowa Stra Poarna

Na pogorzelisko wezwano przedstawicieli Urzędu Dozoru Technicznego. - W niedużej odległości od restauracji znajdują się podziemne zbiorniki z gazem. Urząd ma sprawdzić, czy nie uległy one termicznym odkształceniom lub innemu uszkodzeniu – wyjaśnił Płusa.

Dodał, że nadal mogą występować utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 20, przy której stała restauracja. "Strażacy korzystają z jednego z pasów tej drogi" – powiedział Płusa.

Przyczyny pojawienia się ognia nie są znane.

"Przystanek Łosoś" była dużą, całodobową restauracją stojącą przy drodze krajowej nr 20, łączącej Trójmiasto z Kaszubami.