Zatrzymani w tej sprawie trzej mężczyźni to pseudokibice jednego ze śląskich klubów piłkarskich – podał w czwartek zespół prasowy śląskiej policji. Według szacunków policji, czarnorynkowa wartość narkotyków to blisko 1 mln złotych.

Reklama

Jak powiedziała PAP rzeczniczka śląskiej policji podinsp. Aleksandra Nowara, policjanci z katowickiej komendy wojewódzkiej, zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców, zdobyli informacje o nielegalnej plantacji, działającej w pomieszczeniach przemysłowych, należących do jednej z sosnowieckich firm.

- Jeszcze zanim policjanci weszli do środka, wyczuli unoszący się w powietrzu, charakterystyczny zapach marihuany. Kryminalni wkroczyli do akcji. Po siłowym wejściu do dwupiętrowego budynku zatrzymali trzech mężczyzn, ścinających akurat krzaki nielegalnych roślin - relacjonowała podinsp. Nowara.

Plantatorzy to mieszkańcy Jaworzna, w wieku od 36 do 38 lat. Wszyscy związani są ze środowiskiem pseudokibiców jednego ze śląskich klubów piłkarskich. Kryminalni ustalili, że odbiorcami narkotyków mieli być pseudokibice chorzowskiego klubu.

Reklama

Duże plantacje marihuany znajdowały się na obydwu piętrach budynku. Policjanci przechwycili łącznie 482 krzaki nielegalnych roślin i przeszło 4,5 kilograma suszu marihuany. Zabezpieczono również warty ponad 100 tys. zł sprzęt oraz nasiona, z których można było wyhodować kolejnych 120 sadzonek. Czarnorynkowa wartość narkotyków to ponad 1 mln złotych.

Jeszcze w czwartek zapadnie decyzja sądu, do którego trafił wniosek o aresztowanie dwóch podejrzanych, trzeci został objęty policyjnym dozorem. Wszystkim zatrzymanym grozi kara 8 lat więzienia. Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Sosnowiec-Południe.