Prokuratura Okręgowa w Szczecinie nadzoruje postępowanie w związku ze zdarzeniem, do jakiego doszło w nocy 21 czerwca w Świnoujściu, w wyniku którego śmierć poniósł funkcjonariusz policji - powiedziała PAP Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Jak dodała, "wstępnie przyjęta kwalifikacja to nieumyślne spowodowanie śmierci tego mężczyzny".

Reklama

Przesłuchano w tej sprawie szereg osób, ponadto zlecono przeprowadzenie sądowo-lekarskiej sekcji zwłok zmarłego mężczyzny i badań toksykologicznych celem ustalenia, czy mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu, ewentualnie innych substancji – kontynuowała Biranowska-Sochalska.

Zakończyły się już czynności prowadzone na miejscu w czwartek, które osobiście wykonywali tam prokuratorzy, zarówno z Prokuratury Rejonowej w Świnoujściu, jak i Prokuratury Okręgowej w Szczecinie – dodała.

Biranowska-Sochalska powiedziała także, że każda wersja wydarzeń, która się pojawia jest na bieżąco weryfikowana.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, policjanci po naradzie w Świnoujściu zorganizowali tam imprezę integracyjną. W jej trakcie - około godz. 2 - 47-letni antyterrorysta najprawdopodobniej wypadł przez okno.

Po śmierci mężczyzny odwołano szefa lubuskiej policji, jego zastępcę i 11 członków kadry kierowniczej, którzy nie stawili się rano do pracy.