Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście – Północ, prowadzi postępowanie przygotowawcze w związku ze zdarzeniami, do jakich doszło w nocy 27 lipca 2018 r. w Warszawie przed Pałacem Prezydenckim, z udziałem funkcjonariuszy policji i uczestników zgromadzenia publicznego - poinformowała Izabela Dołgań-Szymańska z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Po tym, jak w internecie pojawiło się nagranie, na którym widać, jak młody mężczyzna krzyczy do funkcjonariuszy ZOMO! ZOMO!, a następnie popycha jednego z nich, policja rozpoczęła poszukiwania mężczyzny. Internauci wskazywali, że mógł to być Viacheslav S., obywatel Ukrainy. Policja, posiadając pełne dane mężczyzny, ustaliła jego adres i doręczyła mu wezwanie na przesłuchanie.

Viacheslav S. został przesłuchany. Mężczyzna, według doniesień medialnych, miał uczestniczyć w zgromadzeniu i być bohaterem nagrania wyemitowanego przez TVP Info, na którym widać było agresywne zachowanie młodego mężczyzny wobec funkcjonariuszy policji. Jak ustalono, wygląd Viacheslava S. nie odpowiada w rzeczywistości wyglądowi mężczyzny ukazanego na nagraniu - podała prok. Dołgań-Szymańska. Viacheslav S. zaprzeczył, aby w ogóle uczestniczył w zgromadzeniu.