Pogoda w październiku szykuje nam prawdziwą złotą jesień. Ten miesiąc ma być dość słoneczny, zgodnie z przewidywaniami m.in. portalu AccuWeather. I choć powieje dość silny wiatr, to prognoza pogody nie wskazuje na większe zachmurzenia czy opady deszczu. Przeciwnie!

Reklama

Październik, a zwłaszcza jego dwa pierwsze tygodnie, mają być niezwykle ciepłe jak na tę porę roku. W ciągu dnia możemy spodziewać się temperatur do nawet ponad 20 stopni Celsjusza. Słońce przygrzeje mocniej już w nadchodzący weekend. W dniach 6 i 7 października temperatura w niektórych regionach Polski wyniesie 22 stop. C. Niebo będzie bezchmurne.

Kolejne niezwykle słoneczne dni czekają nas 10 i 11 października, potem słońce przygrzeje od 19 do aż 24 października. Ostatnie promienie słońca poczujemy 29 października. Pozostałe dni zapowiadane są jako pochmurne lub z przelotnym zachmurzeniem.

W październiku deszczu nie będzie zbyt wiele. Opady - i to w niewielkiej ilości - są przewidywane tylko na dwa dni – 16 października (wtorek) i na następny dzień.

Pierwsze ochłodzenie przewidywane jest na końcówkę października. Od 22 października temperatury zaczną zmniejszać się powoli, o jeden-dwa stopnie dziennie. Niestety, listopad najprawdopodobniej przywita nas chmurami.