"Postanowieniem z dnia 19 października 2018 roku Sąd Okręgowy w Warszawie wstrzymał wykonanie postanowienia o zastosowaniu tzw. aresztu kaucyjnego" - czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej przesłanym w piątek PAP.

Reklama

Oznacza to, że Jakub R. i Alina D. nie opuszczą aresztu do czasu rozpoznania zażalenia wniesionego przez prokuraturę na postanowienie z dnia 18 października 2018 roku.

W czwartek obrońca Jakuba R. adwokat Artur Pietryka poinformował PAP, że Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że areszt wobec Jakuba R. i jego matki Aliny D. będzie mógł zostać uchylony po wpłaceniu kaucji.

Jakub R. przebywa w areszcie pod zarzutem m.in. przyjęcia ponad 30 mln zł między innymi w związku z nieuczciwą reprywatyzacją działki na Placu Defilad, tuż przy Pałacu Kultury i Nauki. Natomiast jego matce Alinie D. prokuratura zarzuciła, że wspólnie i w porozumieniu z synem brała udział w oszustwie dot. m.in. reprywatyzacji działki na Placu Defilad, tuż przy Pałacu Kultury i Nauki.

D. miała też – zdaniem prokuratury - wspólnie i w porozumieniu z Jakubem R. oraz adwokatem Robertem N. brać udział w oszustwie dotyczącym wydania decyzji administracyjnych dot. 11 innych nieruchomości położonych w Warszawie.