Szef MON w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim bierze udział w wojskowym pikniku z okazji 20-lecia wstąpienia Polski do NATO. Takie pikniki odbędą się w 20 jednostkach wojskowych w kraju.

Reklama

Trwa ładowanie wpisu

- Święto Wojska Polskiego, które obchodziliśmy w zeszłym roku 15 sierpnia, było wielkim wydarzeniem. Stulecie odzyskania niepodległości - ponad sto tysięcy warszawiaków i wszystkich tych, którzy przyjechali do Warszawy, obserwowało defiladę Wojska Polskiego. Potem wielokrotnie byłem pytany: kiedy będzie kolejna defilada, kiedy będzie można podziwiać żołnierzy Wojska Polskiego i żołnierzy państw sojuszniczych? - mówił minister.

Jak kontynuował, wówczas na te pytania odpowiadał, że kolejna defilada będzie "15 sierpnia, jak zawsze, bo wtedy jest Święto Wojska Polskiego". - Ale proszę państwa, mam dobrą wiadomość. W tym roku, w roku 20-lecia przystąpienia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego i w roku 15-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, odbędzie się dodatkowa defilada. Ta defilada odbędzie się 3 maja - zapowiedział Błaszczak.

Reklama

- Już dziś serdecznie wszystkich zapraszam do Warszawy, żeby podziwiać żołnierzy Wojska Polskiego, żeby porozmawiać z żołnierzami, żeby poczuć się dumnym z tego, że żołnierze WP stoją na straży naszego bezpieczeństwa - mówił minister.

Jak wskazał, termin 3 maja jest nawiązaniem "do defilad, jakie odbywały się w Polsce w okresie międzywojennym". - A więc łączymy historię ze współczesnością i pokazujemy, że Wojsko Polskie nawiązuje do tych najlepszych tradycji, do tradycji Niepodległej - podkreślił.

Reklama