Prokurator przedstawił dziś zatrzymanemu mężczyźnie zarzut dotyczący popełnienia zbrodni zabójstwa oraz usiłowania zabójstwa - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska. Następnie przesłuchał mężczyznę w charakterze podejrzanego. W tej chwili nie informujemy o treści oświadczeń procesowych, które złożył podejrzany w tej sprawie mężczyzna - dodała.

Reklama

"Mężczyzna podejrzany o zabójstwo i usiłowanie zabójstwa został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące" – poinformowała też na Twitterze szczecińska prokuratura okręgowa.

Zgłoszenie o dwóch rannych mężczyznach w centrum handlowym pogotowie otrzymało w niedzielę po godz. 17. Obaj mieli rany cięte. Pierwszy z mężczyzn – na szyi, klatce piersiowej i ramionach. Mężczyzna został przewieziony do szpitala i był świadomy. Drugi z mężczyzn był w stanie krytycznym. W poniedziałek poinformowano, że zmarł.

Dwóch mężczyzn w wieku około 30 lat zostało zaatakowanych w kinie, w jednym ze szczecińskich centrów handlowych. Jak podała policja, atak nastąpił przy użyciu "niebezpiecznego narzędzia".