Główna aukcja w stolicy regionu świętokrzyskiego odbędzie się w Kieleckim Centrum Kultury.

Reklama

Po raz 17. na aukcji pojawi się zabytkowa skoda octavia wyprodukowana w 1962 roku w Czechosłowacji, a wyremontowana przez kieleckiego przedsiębiorcę Marka Adamczaka. - Auto jest w bardzo dobrym stanie. Po polskich drogach można jeździć maksymalnie z prędkością 120 km/h, a skoda osiąga nawet 140 km/h. Dla miłośnika motoryzacji jazda tym samochodem to wielka frajda – powiedział PAP Adamczak.

Zabytkowy pojazd na aukcjach WOŚP został już wylicytowany w sumie za ponad 100 tys. zł.

- Skoda po licytacji trafia w ręce nowego właściciela na rok, później wraca do mnie, a ja znów wystawiam ją na aukcję. Dla właścicieli komisów samochodowych to świetna reklama przez cały rok. Nie zapominajmy, że pieniądze idą na bardzo szczytny cel, więc myślę, że bez problemów znajdzie kolejnego nabywcę – dodał przedsiębiorca.

W Kieleckim Centrum Kultury będzie można także wylicytować pióro śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, oryginalną ćmielowską porcelanę, unikatowe sportowe gadżety z autografami Adama Małysza, Piotra Żyły, Sławomira Szmala i Karola Bieleckiego oraz złoty medal Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych PGE VIVE Kielce z 2016 roku, wystawiony na akcję przez dyrektora marketingu kieleckiego klubu Pawła Papaja.

Kielecki Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" na licytację wystawił pacynkę Doktora zaprojektowaną na potrzeby spektaklu "Mały Tygrys Pietrek". - Tytułowy bohater Tygrys Pietrek, aby spotkać się z Doktorem i tym samym pomóc swojej chorej mamie, musiał pokonać swój strach. Weźmy z niego przykład, nie bójmy się pomagać. Oprócz dobrego uczynku zyskamy dobrego kompana do zabawy dla naszych dzieci lub po prostu bardzo ładnie wyglądającą i bardzo dobrze wykonaną lalkę do kolekcji – zachęcała Jolanta Świstak z Teatru Lalki i Aktora "Kubuś".

Już po raz dziewiąty Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. W ubiegłym roku zebrano tam ponad 50 tys. zł. Teraz na licytację trafi ponad 300 przedmiotów. - Wśród nich znajdą się zarówno obrazy i monety, maskotki, zabawki, jak i pobyty w pensjonatach i uzdrowiskach oraz wycieczka do Armenii. Dla miłośników słodyczy mamy przepyszne ciasta i torty. Licytować będziemy także pamiątkowe gadżety, które otrzymaliśmy od polskich klubów piłkarskich, lekkoatletycznych i narciarskich. Zapraszamy do Pacanowa, atrakcji na pewno nie zabraknie – zapewniła dyr. ECB Karolina Kępczyk.

Licytacje na rzecz WOŚP będą prowadzone także w Kielcach na scenach na Rynku, placu Artystów i w galeriach handlowych Korona i Echo. Do akcji włączył się Wojewódzki Szpital Zespolony, który przygotował bezpłatne badania dla dzieci i 1000 porcji grochówki, która będzie rozdawana w zamian za datki na rzecz Orkiestry. W zbiórce w stolicy regionu weźmie udział ponad 1000 wolontariuszy.

W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Podczas poprzednich 26 finałów WOŚP w Świętokrzyskiem zebrano około 22 mln zł.