Jak poinformował rzecznik opolskiej prokuratury okręgowej Stanisław Bar, zatrzymany w Nysie Arkadiusz M. ma przedstawiony zarzut kierowania gróźb karalnych wobec polityków Platformy Obywatelskiej, przewodniczącego Rady Europejskiej oraz wyrażania publicznie pochwały dla zbrodni dokonanej na prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu, który zmarł w wyniku ataku nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Reklama

- Groźby karalne, jakie podejrzany zamieścił na jednym z portali społecznościowych, miały związek z poglądami politycznymi osób, pod adresem których je kierował. Wobec podejrzanego zastosowano dozór policyjny i wydano zakaz opuszczania kraju. Został także zobowiązany do usunięcia wpisów, które stały się przedmiotem śledztwa - powiedział prokurator Bar.

Arkadiusz M. odpowie także za posiadanie ponad 40 gram marihuany. - Za zarzucane czyny podejrzanemu grozi do pięciu lat pozbawienia wolności - wskazał.

Na ślad wpisów Arkadiusza M. wpadli opolscy policjanci zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości. Podczas przeglądania stron zobaczyli kontrowersyjne wpisy podejrzanego. W ciągu kilku godzin funkcjonariuszom udało się ustalić jego miejsce zamieszkania i dokonać zatrzymania. Jak informowała Komenda Wojewódzka Policji w Opolu, w chwili aresztowania Arkadiusz M. był nietrzeźwy.