Prezydent Gdańska od lat aktywnie wspierał Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy kwestując z puszką na ulicach miasta i apelując o hojność. Po jego tragicznej śmierci podczas finału WOŚP wce pomoc fundacji spontanicznie zaangażowało się jeszcze więcej osób.

Reklama
Reklama

Dowodem na to jest internetowa zbiórka, w której użytkownicy Facebooka zapełnili "ostatnią puszkę zamordowanego prezydenta Gdańska".

Pomysłodawczynią tej akcji jest Patrycja Krzymińska. "Czy chcesz wesprzeć wraz ze mną szlachetny cel? Zbieram pieniądze na rzecz organizacji WOŚP, a każdy Twój datek, zarówno mały, jak i duży, będzie się liczyć. Przyda się każdy grosz. Dziękuję za wsparcie" - napisała w opisie zbiórki.

"Celem fundacji jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej" - podkreśliła.

Patrycja Krzymińska postawiła sobie za cel zebranie tysiąca złotych. Pieniądze zaczęły jednak napływać lawinowo. W poniedziałek rano było to już ponad 1,3 mln zł, ostatecznie zebrano 15,9 miliona złotych.