Według prokuratury, sześć osób objętych aktem oskarżenia wzięło udział w bójce. Zdaniem śledczych, mężczyźni "poprzez zadawanie ciosów nogami i przewracanie na ziemię narażali się wzajemnie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, albo spowodowanie ciężkiego lub średniego uszczerbku na zdrowiu". Grozi im za to do 3 lat więzienia.

Reklama

24 czerwca 2017 r. grupa ubranych w koszulki Młodzieży Wszechpolskiej młodych ludzi przyszła na manifestację KOD zorganizowaną z okazji rocznicy radomskiego Czerwca'76. Wykrzykiwali hasła takie jak m.in. "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!". Działacze i sympatycy Komitetu Obrony Demokracji starali się zagłuszać narodowców sygnałami z syren, brawami i gwizdami.

W pewnym momencie doszło do starcia pomiędzy przedstawicielami obydwu stron. Działacze KOD informowali potem na portalach społecznościowych, że jeden z nich został zaatakowany przez przedstawicieli Młodzieży Wszechpolskiej. Ci z kolei twierdzili, że musieli bronić swojego kolegi, zaatakowanego przez przedstawiciela KOD.