Jak poinformował rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak, do tragicznego zdarzenia doszło w środę około godz. 15.47 w Puszczykowie pod Poznaniem.

Reklama

- W karetkę pogotowia uderzył pociąg Intercity relacji Katowice - Gdynia. W wyniku tego wypadku zginęły dwie osoby jadące karetką. Kierowca ambulansu przeżył i został przetransportowany do szpitala – nie mamy jednak na razie informacji o jego aktualnym stanie zdrowia – powiedział.

Jak dodał, karetka nie przewoziła pacjenta. Podróżowała nią wyłącznie załoga karetki.

- Na miejscu działają służby. Będziemy zabezpieczać monitoringi, będziemy ustalać, w jaki sposób i dlaczego ta karetka znalazła się na przejeździe kolejowym przed jadącym pociągiem - mówił Borowiak.

Ruch pociągów w miejscu zdarzenia jest wstrzymany. Pociąg, który uderzył w karetkę jest uszkodzony. Nie ma informacji, by poszkodowany został którykolwiek z pasażerów składu.

Karetka na sygnale śmiertelnie potrąciła dziecko

Do innego wypadku z udziałem ambulansu doszło w podwarszawskim Pruszkowie na przejściu dla pieszych przy ul. Promyka. - Śmierć na miejscu poniosła przechodząca przez pasy dziewięciolatka - powiedziała Karolina Kańka, oficer prasowy pruszkowskiej policji.

Kańka podkreśliła jednocześnie, że w momencie wypadku ambulans jechał z włączoną sygnalizacją dźwiękową i świetlną. Jak dodała, ul. Promyka została wyłączona z ruchu, a kierowcy kierowani są na objazdy.