O wstępnych wynikach sekcji zwłok poinformowała w poniedziałek PAP rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk. - Wskazują one na przyczynę śmierci wynikającą z choroby – powiedziała.

Reklama

Wyjaśniła też, że na plecach zmarłego znaleziono "pewne obrażenia". - Ale były to obrażenia powierzchowne, nie mające żadnego związku ze śmiercią – powiedziała PAP Wawryniuk. Dodała, że prokuratura będzie ustalała, skąd się wzięły te obrażenia.

Rzecznik dodała, że wobec m.in. wstępnych ustaleń sekcji po przesłuchaniu zostanie zwolniona zatrzymana w sobotę w związku z tą sprawą 34-latka. Wawryniuk dodała, że brak jakichkolwiek dowodów na to, że kobieta mogła mieć jakiś związek ze śmiercią mężczyzny.

Wyjaśniła, że prokuratura w ramach prowadzonego postępowania zapozna się z dokumentacją medyczną zmarłego.

Reklama

Jak podaje RG był on związany rozgłośnią od 1997 roku. "Znany był przede wszystkim z audycji Muzyczna Strefa Radia Gdańsk, w której prezentował wybrane przez siebie utwory. Był skarbnicą wiedzy muzycznej. Na przestrzeni lat relacjonował najważniejsze wydarzenia muzyczne oraz przeprowadzał wywiady z wybitnymi artystami. Był wielkim fanem U2 i The Beatles" - czytamy na stronie internetowej Radia Gdańsk.