Jak ustalił reporter RMF FM Kuba Kaługa, prokuratura nie chce zdradzać szczegółów dotyczących tego, jak zginęło dziecko, zanim okoliczności tej tragedii nie zostaną dokładnie wyjaśnione. Sekcja zwłok nieżyjącego nastolatka dopiero ma się odbyć.

Reklama

Jan Mikucki, prokurator rejonowy w Ełku w rozmowie z RMF FM zaznaczył, że działania podejmowane są w tej sprawie w kierunku przestępstwa polegającego na namawianiu kogoś lub pomocy w odebraniu sobie życia. Dodał też, że przesłuchiwany w tej sprawie będzie cały personel pracujący w placówce. Trzeba dokładnie wyjaśnić, co działo się tam, zanim doszło do tragedii.

ReklamaCzytaj więcej na https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/kuba-kaluga/autor/news-elk-nastolatek-zmarl-w-placowce-opiekunczo-wychowawczej,nId,3084660#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Przed sekcją zwłok nastolatka, która zaplanowana jest na najbliższe godziny, policja i prokuratura nie udzielają bliższych informacji w tej sprawie.

Jak dowiedział się reporter RMF FM, śledczy sprawdzają, czy nie doszło do przestępstwa polegającemu na namawianiu kogoś lub pomocy w odebraniu sobie życia.

W pierwszej kolejności ma zostać przesłuchany cały personel pracujący w placówce, by odtworzyć godziny poprzedzające tragedię.