W piątek na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Blatona w Warszawie doszło do wybuchu butli z gazem przewożonej autem dostawczym.

Reklama

Jak przekazała Prokuratura Okręgowa w Warszawie w wyniku zdarzenia śmierć poniosło dwóch pracowników firmy, którzy jechali pojazdem dostawczym, trzeci pracownik został ranny. Na chwilę obecną nie było możliwe przesłuchanie go w charakterze świadka - przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

W wyniku eksplozji obrażenia odniosła również kobieta i jej dorosły syn, którzy w momencie wybuchu byli w okolicy samochodu.

Jak poinformował prokurator, pracownicy firmy mieli usunąć awarię - usterkę sieci ciepłowniczej. Zatrzymali pojazd, kiedy jeden z nich wyszedł z pojazdu i otworzył drzwi pojazdu dostawczego doszło do wybuchu. Na miejscu zdarzenia wykonano oględziny z udziałem prokuratora, policyjnych techników oraz biegłych z zakresu medycyny sądowej oraz pożarnictwa. Zabezpieczono ślady i przedmioty, które będą teraz analizowane przez biegłych w celu ustalenia przyczyny i przebiegu zdarzenia - powiedział prok. Łukasz Łapczyński.