Jak podaje gazeta, "potomkowie Niezłomnych domagają się od niej usunięcia oszczerczych postów, przeprosin w mediach społecznościowych oraz zadośćuczynienia w wysokości 100 tys. zł".

Reklama

"GPC" informuje, że "od wielu lat spore kontrowersje wywołuje osobista wojna b. eurodeputowanej Sojuszu Lewicy Demokratycznej Joanny Senyszyn z pamięcią o żołnierzach antykomunistycznego podziemia. Lewicowa polityk wielokrotnie w swoich wystąpieniach oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych w ordynarny i oszczerczy sposób atakowała Niezłomnych".

"Wyklęci to nie żołnierze, a bandy wyrzutków społecznych, nierobów i frustratów czekających na III wojnę światową. Zamordowali 5 tys. cywilów, w tym 187 dzieci, grabili, gwałcili, torturowali, zastraszali Polaków odbudowujących kraj. Ich święto to jawna kpina z obywateli RP. Będzie zniesione" - cytuje gazeta wpis Joanny Senyszyn opublikowany na Twitterze 1 marca br., czyli w Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych.

"Stowarzyszenie Rodzin Żołnierzy Wyklętych postanowiło stanąć w obronie dobrego imienia swoich przodków i złożyło do sądu pozew przeciw Senyszyn" - czytamy w artykule.

Reklama