Fragmenty publikacji tygodnika "Sieci", który ukaże się w poniedziałek, zamieścił w niedzielę portal wPolityce.pl. Jak można przeczytać na portalu, "SokzBuraka – najbardziej hejterski obszar Internetu, którego celem jest niszczenie Prawa i Sprawiedliwości – został stworzony przez człowieka zatrudnionego nie tylko w PO, ale też w warszawskim ratuszu".

Reklama

Wpolityce przypomina, że SokzBuraka to strony i profile społecznościowe z memami i żartami związanymi z polityką, które - jak napisano - uderzają w PiS "mieszanką drwin, manipulacji i kłamstw".

Według autorów artykułu "Sieci" za profilem SokzBuraka stoi PR-owiec Mariusz Kozak-Zagozda. Udało się nam dowiedzieć, że od kwietnia br. Mariusz Kozak-Zagozda jest zatrudniony w warszawskim urzędzie miasta, w biurze marketingu - pisze tygodnik. Drugim etatem Kozaka-Zagozdy jest - jak twierdzi tygodnik - "praca w partii Platforma Obywatelska". Według autorów artykułu, twórca profilu SokzBuraka "współpracuje także z Klubem Parlamentarnym Platforma Obywatelska".