Przedsiębiorstwa Gospodarki Maszynami Budownictwa, w którego radzie nadzorczej zasiada zatrzymany Artur W., zajmuje się wynajmem maszyn i urządzeń budowlanych. Oferuje też wynajem dźwigów takich jak: żurawie wieżowe oraz żurawie samojezdne oraz świadczy usługi w zakresie transportu ciężarowego.

Reklama

Według oświadczenia majątkowego za 2018 rok, Artur W. ma dom o powierzchni 160 metrów kwadratowych, którego wartość oszacował na 700 tys. zł. Ma też dwie niezabudowane działki. Jedną o powierzchni 3000 metrów kwadratowych wartą wg. burmistrza 60 tys. zł, której jest właścicielem oraz drugą o powierzchni 2055 metrów kwadratowych wartą 230 tys. zł, której jest współwłaścicielem.

Zatrzymany burmistrz zarobił ponadto w 2018 roku 146 235,27 zł w tytułu bycia zatrudnionym na umowę o pracę w dzielnicowym ratuszu.

Z oświadczenia majątkowego wynika, że Artur W. nie ma żadnego samochodu. Nie jest także obciążony jakimkolwiek kredytem.

Dwie osoby - burmistrz warszawskich Włoch i wręczający mu łapówkę deweloper - zostały zatrzymane w Warszawie - poinformowało we wtorek CBA.

Reklama

"Agenci z warszawskiej delegatury CBA zatrzymali dwie osoby uwikłane w korupcyjny proceder. Na gorącym uczynku, tuż po przyjęciu 200 tysięcy złotych, zatrzymano burmistrza warszawskiej dzielnicy Włochy" – podało CBA na swojej stronie internetowej.

Według Biura burmistrz "pieniądze wziął od znanego dewelopera i jednocześnie przedsiębiorcy budowlanego", a gotówkę próbował ukryć w garażu należącym do rodziny.

Reklama

CBA podało też, że w zamian za łapówki burmistrz wydawał korzystne dla dewelopera decyzje administracyjne dotyczące warunków zabudowy, miał też podejmować się załatwiania podobnych decyzji w innych warszawskich urzędach.

"Z ustaleń śledztwa wynika, że była to już najprawdopodobniej kolejna transza przyjęta przez urzędnika. Funkcjonariusze przeszukali gabinet burmistrza i siedziby firm należące do biznesmena. Tam zabezpieczono dokumentację, nośniki danych i kopie binarne, które będą stanowić dowody w sprawie. Mężczyźni trafili do Prokuratury Okręgowej w Warszawie" – poinformowało CBA.

Zatrzymanym mężczyznom mają zostać postawione zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.

Artur W. z Koalicji Obywatelskiej został burmistrzem Włoch w listopadzie ubiegłego roku, wcześniej był zastępcą burmistrza Bielan. W związku z jego zatrzymaniem prezydent Rafał Trzaskowski odwołał mu wszelkie udzielone pełnomocnictwa i upoważnienia.

Także warszawskie struktury PO zdecydowały o tym, że zatrzymany burmistrz Włoch zostaje zawieszony w prawach członka PO. Burmistrz Włoch Artur W. został przez rzecznika dyscypliny partyjnej na mój wniosek zawieszony w prawach członka Platformy Obywatelskiej - poinformował lider warszawskich struktur PO Marcin Kierwiński