O zatrzymaniu przez policjantów z gdańskiego biura spraw wewnętrznych dwóch gdańskich funkcjonariuszy poinformowało biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Jak wyjaśniono w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej KWP, do zatrzymań doszło w czwartek późnym wieczorem.

Reklama

Biuro prasowe KWP podkreśliło, że działania w tej sprawie były "błyskawiczne" i zostały podjęte natychmiast, kiedy "wyszło na jaw nieetyczne i nielicujące z etosem służby zachowanie" policjantów. W komunikacie zaznaczono, że "obaj zatrzymani dopuszczali się w swojej pracy licznych przestępstw". Czyny, które popełniali są w sprzeczności z jakąkolwiek etyką i z pewnością nie mają one nic wspólnego ze służbą dla ludzi, do której powołany jest każdy policjant – podano w komunikacie podkreślając, że "nie ma miejsca w szeregach policjantów na tego typu osoby".

Biuro prasowe KWP poinformowało też, że obaj policjanci "są zawieszeni w obowiązkach i pozostają w dyspozycji prokuratury", podjęto też działania, "które spowodują wyrzucenie obu mężczyzn ze służby w policji". "Poza tym za przestępstwa, których się dopuszczali, grożą im także konsekwencje karne" – dodano.

Komunikat nie informuje, jakich przestępstw mieli dopuścić się zatrzymani funkcjonariusze. Z informacji uzyskanych nieoficjalnie przez lokalne media, wynika, że funkcjonariusze mieli m.in. poniżać bezdomnego i znęcać się nad nim.

Reklama