Mężczyzna ten jest podejrzany m.in. o dokonanie 7 czerwca 2019 r. na terenie gminy Kołobrzeg zabójstwa kobiety z powodu motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Nadzorujący to śledztwo prokurator z "Archiwum X" – Działu do Spraw Cyberprzestępczości i Nowoczesnych Technologii Wykrywczych Prokuratury Okręgowej w Szczecinie - przedstawił mężczyźnie zarzuty dotyczące dokonania dwóch kolejnych zabójstw – poinformowała w komunikacie prokuratura.

Reklama

Z informacji śledczych wynika, że mężczyzna - który usłyszał zarzuty m.in. dotyczące przywłaszczenia mienia kobiety oraz dokonania w czerwcu 2019 r. jej zabójstwa - utrzymywał w przeszłości kontakty również z dwiema innymi kobietami, które także zaginęły w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach.

Według śledczych, zaginięcia kobiet miały związek z niekorzystnym rozporządzeniem ich mieniem. Śledczy zgromadzili dowody, które pozwoliły na odnalezienie ciał obu poszukiwanych kobiet.

Jedna z nich została zamordowana wiosną 2016 r., druga w październiku 2018 r. Obie na terenie gminy Kołobrzeg.

Śledztwo w tej sprawie trwa nadal - powiedziała w sobotę PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska. Jak dodała, ciała dwóch poszukiwanych kobiet zostały odkryte w piątek i tego samego dnia prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty.

Jak poinformowała Biranowska-Sochalska, prokurator zleci przeprowadzenie sądowo-lekarskiej sekcji zwłok obu kobiet.

W związku z wcześniej przedstawionym zarzutem przywłaszczenia mienia podejrzany na wniosek prokuratora został już wcześniej tymczasowo aresztowany.

Reklama

Za zarzucane mężczyźnie czyny, m. in. z art. 148 par. 2 pkt 3 Kk, grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego więzienia.