Rzecznik spółki PKP Polskie Linie Kolejowe Mirosław Siemieniec poinformował PAP we wtorek, że usterkę udało się usunąć; od godz. 8.45 stopniowo była przywracana praca komputerowego systemu sterowania pociągami.

Reklama

Od 9.00 ruch pociągów odbywa się przez stację Poznań Główny. Składy wracają na swoje stałe trasy. Odwołana zostaje komunikacja zastępcza. W najbliższych godzinach sytuacja będzie się stabilizować - podał.

Zmiany w komunikacji pociągów przejeżdżających przez poznański węzeł kolejowy wprowadzono po stwierdzeniu po godz. 2 w nocy z poniedziałku na wtorek usterki systemu sterowania ruchem. Wprowadzono tymczasową organizację ruchu. Niektóre pociągi dalekobieżne były kierowane drogą okrężną przez Poznań Franowo, regionalne kończyły bieg na stacjach Poznań Starołęka, Poznań Wschód, Poznań Górczyn, Kiekrz, Luboń koło Poznania.

Obowiązywała zastępcza komunikacja autobusowa i wzajemne honorowanie biletów komunikacji miejskiej. Informacje o aktualnej sytuacji były podawane na peronach i w pociągach