Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową łódzkiej komendy miejskiej postanowili sprawdzić informację dotyczącą młodego mieszkańca dzielnicy Górna, który miał przechowywać w domu niedozwolone używki. Dlatego w środę wieczorem zjawili się pod wskazanym adresem; już na klatce schodowej kamienicy wyczuli charakterystyczną woń marihuany.

Reklama

Za drzwiami mieszkania, z którego wydobywał się intensywny zapach, słychać było duszący kaszel. Drzwi lokalu otworzył 19-latek, który trzymał w ręce tłuczek do mięsa. Policjanci bardzo szybko obezwładnili mężczyznę - zrelacjonował rzecznik łódzkiej komendy miejskiej Marcin Fiedukowicz.

W mieszkaniu 19-latka stróże prawa odnaleźli ponad 3 gramy mefedronu, blisko 32 gramy amfetaminy, około 10 gramów marihuany, a także 556 gramów substancji psychotropowej o nazwie MDPV. Łącznie zabezpieczono ponad 600 gramów substancji narkotycznych o czarnorynkowej wartości 18 tys. zł.

Jak podał Fiedukowicz, dotychczas nienotowany młody mężczyzna trafił na komisariat, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości niedozwolonych substancji, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policji.