Sąd zastosował areszt wobec matki dzieci na okres trzech miesięcy - przekazała PAP w niedzielę wieczorem rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Agnieszka Adamska-Okońska.

Reklama

Zarzut znęcania się nad dziećmi usłyszał także 28-letni konkubent kobiety. Nie jest on ojcem chłopca.

Obojgu w niedzielę Prokuratura Rejonowa w Nakle nad Notecią przedstawiła zarzuty znęcania się nad dziećmi. Podejrzani nie przyznali się do winy - podkreśliła Adamska-Okońska. Dodała, że decyzja w sprawie środków zapobiegawczych wobec konkubenta kobiety zapadnie w poniedziałek.

Za znęcanie się nad dziećmi Katarzynie O. grozi nawet 10 lat więzienia. Kobieta twierdzi, że jej 8-miesięczny syn wypadł z łóżeczka. Chłopiec w piątek został przywieziony do bydgoskiego szpitala przez matkę z licznymi złamaniami kończyn - m.in. prawej nogi i lewej ręki, a także skręceniami stawów oraz wieloma obrzękami w różnych częściach ciała. Mężczyźnie grozi 8 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik prasowa KPP w Nakle nad Notecią podkom. Justyna Andrzejewska powiedziała PAP, że matka dzieci została zatrzymana w sobotę na terenie szpitala. Wcześniej miała być znana policji m.in. z przestępstw narkotykowych.