Na Mazowszu nie potwierdzono, jak dotąd, przypadku choroby COVID-19 wywoływanej koronawirusem SARS-Cov-2. W sobotę hospitalizowanych celem wykluczenia zakażenia są trzy osoby mniej niż w piątek. Kwarantanną objęte są dwie osoby, czyli jedną mniej.

Reklama

Blisko o 150 zwiększyła się liczba tych, które objęto nadzorem epidemiologicznym. Takie osoby nie mają objawów, ale mogły np. mieć kontakt z osobami, wobec których istnieje podejrzenie zakażenia. Kontrolują swój stan zdrowia i są w kontakcie ze stacją sanitarną.

Według najnowszych danych resortu zdrowia w całym kraju hospitalizowanych jest 146 osób, 1 548 osób poddano kwarantannie domowej, a 6 409 objęto nadzorem sanepidu. Dotąd w Polsce odnotowano 6 przypadków zakażenia koronawirusem.

Pierwszy przypadek potwierdzono w środę. Pacjent, u którego go wykryto, jest hospitalizowany w Zielonej Górze. Przyjechał autokarem z Niemiec.

Reklama

W piątek potwierdzono kolejne cztery przypadki: dwoje pacjentów przebywa w szpitalu w Szczecinie (przyjechali w Włoch), jeden w szpitalu Wrocławiu (przyleciał z Wielkiej Brytanii). Czwarty przypadek to pacjentka w szpitalu w Ostródzie. Podróżowała ona autokarem z Niemiec razem z pacjentem, u którego wykryto pierwszy przypadek.

Również w Ostródzie jest hospitalizowany kolejny, szósty pacjent z zakażeniem, który także podróżował tym samym autokarem, co tzw. pacjent zero.