Kamery monitoringu zamontowane w schronisku dla zwierząt w Radlinie w powiecie jarocińskim zarejestrowały 29 września 2019 r. przypadek porzucenia psa.

Reklama

Na nagraniu widać, jak pod ogrodzeniem schroniska stanęli kobieta i mężczyzna z psem. Mężczyzna naciągnął kurtkę na głowę a następnie przeskoczył przez ogrodzenie schroniska. Kiedy otworzył bramę od wewnątrz, czekająca kobieta wprowadziła psa na smyczy.

Oboje zostawiali zwierzę, przed zamknięciem furtki mężczyzna pogłaskał psa. Kiedy odjechali sprzed schroniska samochodem, pies bezskutecznie usiłował wydostać się pod bramą.

Schronisko o sprawie zawiadomiło policję w Jarocinie, a na stronie społecznościowej placówki opiekuńczej dla zwierząt opublikowano filmik.

Reklama

W wyniku wszczętego śledztwa ustalono, że zwierzę porzucili 65-letnia kobieta i 29-letni mężczyzna, którzy odpowiedzą za znęcanie. Grozi im do trzech lat więzienia.

Jak wyjaśnił rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp., porzucenie zwierzęcia jest traktowane jako znęcanie.