Policja utrzymuje, że bandyci w chwili ucieczki nie mogli być uzbrojeni. Ale mimo to mogą być niebezpieczni. Mężczyźni mają od 26 do 29 lat, są podejrzani o handel narkotykami i "przestępstwa przeciwko mieniu". Dziś sąd zdecydował o ich aresztowaniu.

Aresztowani prawdopodobnie przepiłowali kratę w oknie. Jak to się stało, że nikt nie zauważył pięciu dorosłych mężczyzn wychodzących oknem? Odpowiedź na to pytanie ma dać kontrola, którą zarządziła w Skarżysku Komenda Główna Policji.

"W takie przypadki nie wierzę. Moim zdaniem, było to przygotowane" - mówi dziennikowi.pl zastępca Komendanta Głównego Policji gen. Arkadiusz Pawełczyk. "Jeśli ktoś z komendy w tym pomagał albo jeśli ktoś zaniedbał obowiązki służbowe, zostanie surowo ukarany" - zapewnia.

Uciekinierów szuka prawie 200 policjantów. Funkcjonariusze proszą o kontakt wszystkich, którzy w okolicach Kielc, Skarżyska-Kamiennej i Starachowic napotkają dziwnie zachowujących się młodych mężczyzn. Lepiej także nie zabierać ze sobą podejrzanych autostopowiczów. Policjanci czekają na informacje pod numerem telefonu: (41)39 51 205 lub 997.