Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie z eteru zniknie Radio BiS. Będzie to raczej ewolucja niż rewolucja. Projektem przekształcenia Bis w Euro zajmuje się Szymon Sławiński, do niedawna wiceszef Programu III Polskiego Radia, a od kilku tygodni dyrektor Radia Bis. "Stacja zachowa swój młodzieżowy charakter i znajdzie się w niej miejsce również na muzykę i edukację" - zapowiada Krzysztof Czabański, prezes Polskiego Radia.

Radio Bis w tej chwili ma słuchalność na poziomie 0,3 procent (fala wrzesień - listopad, badanie Radio Track, MillwardBrown SMG/KRC). Jest na ostatnim miejscu wśród ogólnopolskich stacji radiowych. Przegrywa z Programem II Polskiego Radia i Radiem Maryja.

Przekształcenie Radia Bis w Euro jest częścią większego projektu, który ma na celu przygotowywanie i organizację piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku. W związku z tym Polskie Radio podpisało porozumienie z Telewizją Polską, Telekomunikacją Polską i Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

Jak powiedział Eugeniusz Kolator z Polskiego Związku Piłki Nożnej, w ramach współpracy związek będzie przygotowywał materiały dla tego programu. Będzie również pomagał w nawiązywaniu kontaktów, m.in. z UEFA i z Ukrainą.