Dziennik Gazeta Prawana logo

Prezydent o filmie: Początek gorszy, potem lepiej

22 stycznia 2008, 17:06
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
"Początek gorszy, wraz z rozwojem akcji jest coraz lepiej" - to krótka recenzja "Katynia" autorstwa Lecha Kaczyńskiego. Prezydent przyznał jednak, że choć zajmował się w życiu różnymi rzeczami, to krytykiem filmowym nie jest. I dodał, że bardzo by się cieszył, gdyby Andrzej Wajda dostał za ten film Oscara.

Kaczyński zapytany o oscarowe szanse nominowanego do tej nagrody filmu Wajdy wracał do swojej opinii, którą podzielił się tuż po obejrzeniu go na premierze. Powiedział wtedy nawet, że początek jest nudnawy. Dziś tak mocnych słów już nie użył.

Choć prezydencka recenzja jest daleka od entuzjastycznej, to już twórcy "Katynia" Lech Kaczyński nie szczędził komplementów. Prezydent mówił o Andrzeju Wajdzie "wybitny reżyser". "Jego twórczość zasługuje na niejednego Oscara" - powiedział.

"Katyń" jest nominowany do Oscara w kategorii filmów nieanglojęzycznych. Ogłoszenie zwycięstwa i wręczenie nagród odbędzie się 24 lutego. Andrzej Wajda dostał już w 2000 r. nagrodę za całokształt twórczości. Jest też najczęściej nominowanym polskim reżyserem. Spośród siedmiu polskich produkcji, które miały szansę na nagrodę, wyreżyserował trzy - "Ziemię obiecaną", "Panny z Wilka" i "Człowieka z żelaza".

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj