Dziennik Gazeta Prawana logo

Łódź ma największy park wodny w Polsce

2 lutego 2008, 00:29
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Łódź ma największy aquapark w Polsce
Łódź ma największy aquapark w Polsce/Inne
Spragnieni wodnych kąpieli i tropikalnych temperatur mogą już dzisiaj wybrać się do Łodzi. Reaktywowano tam po 15 latach Falę - największy i najdroższy aquapark w Polsce - pisze DZIENNIK.

Na razie można korzystać z zimowej wersji kompleksu. W jego skład wchodzą cztery kryte baseny. Do tego zjeżdżalnie, bicze wodne, jacuzzi, masaże powietrzne, brodziki dla dzieci, sauny i solaria.

"Chcemy, żeby wypoczynek przypominał wakacje w ciepłych krajach. Dlatego w aquaparku rosną tropikalne rośliny, są leżaki dla naszych gości, a podłoga jest podgrzewana" - wymienia Lidia Piekarska, rzeczniczka Fali.

To jednak nie koniec atrakcji. "Sztuczna fala w jednym z basenów jest nawiązaniem do dawnych czasów. To była chyba największa atrakcja starego basenu. Musiała znaleźć się też w nowym" - mówi DZIENNIKOWI Witold Rosset, dyrektor ds. rozwoju aquaparku.

Już latem do użytku oddane zostaną baseny na świeżym powietrzu. Mają być bliźniaczo podobne do tych pod dachem. Atrakcją będzie zjeżdżalnia "kamikadze". 19 m wysokości i kąt nachylenia 45 stopni z pewnością uzasadnia nazwę.

Panowie pamiętający dawną Falę czekają jednak na coś innego.

"Co roku organizowano tam wybory Miss Lata i Miss Natura. Panie paradowały w strojach topless. Tradycję trzeba pielęgnować" - uważa łodzianin Andrzej Jakiel. Podobne zdanie ma Jan Tomaszewski. "To był bajer. Miałem przyjemność zasiadania w jury. Teraz mam bardziej doświadczone oko. Nieskromnie się polecam" - śmieje się Tomaszewski.

Wszystko wskazuje na to, że marzenia panów zostaną spełnione. Nieoficjalnie mówi się, że już latem na Fali znowu będą organizowane konkursy piękności.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj