O sprawie poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej w Zgierzu podkom. Magdalena Nowacka.

Reklama

Jak wyjaśniła, w minioną sobotę policjanci ze Strykowa i Głowna zostali wezwani na jednego z głowieńskich osiedli. Na miejscu okazało się, że 42-letnia kobieta i jej córka przechodząc w pobliżu bloku zostały ostrzelane najprawdopodobniej z broni typu wiatrówka. Starsza z kobiet została trafiona w kolano. W szpitalu potwierdzono, że był to postrzał z broni śrutowej.

Mundurowi wytypowali jedno z pobliskich mieszkań, z którego okien mógł paść strzał. Zastali w nim dwóch mężczyzn oraz kobietę w trakcie zakrapianej imprezy. Wszyscy byli nietrzeźwi. Imprezowiczów zatrzymano, a w mieszkaniu zabezpieczono broń typu wiatrówka, z której najprawdopodobniej oddano strzał przez okno – wyjaśniła podkom. Nowacka.

Ustalono, że strzelał 29-latek, który był gościem w mieszkaniu. Śledczy postawili mu zarzut średniego uszczerbku na zdrowiu kobiety, a także gróźb, znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy podczas zatrzymania. Za takie przestępstwa grozi kara do 5 lat więzienia. Podejrzany w przeszłości nie był notowany. W rozmowie z policjantami tłumaczył, że nie chciał nikogo skrzywdzić i nie był świadomy, że broń jest naładowana.