Zgodnie z informacjami przekazanymi we wtorek przez policję, w sobotę funkcjonariusze z Miechowa na gorącym uczynku zatrzymali na terenie tamtejszej plebanii młodego mężczyznę.

Reklama

Mężczyzna wszedł z nożem w ręku na teren plebani w Miechowie i grożąc dwóm księżom pozbawieniem życia, zażądał pieniędzy. Był agresywny, wymachując ostrym narzędziem niszczył panele na ścianie. Interwencję zgłosiła będąca na miejscu kobieta - wyjaśnił rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Według ustaleń ten sam mężczyzna wcześniej trzykrotnie zakłócał przebieg mszy świętej w bazylice Grobu Bożego w Miechowie - głośno znieważał zarówno księdza jak i wiernych.

Policjanci przedstawili zatrzymanemu zarzuty usiłowania rozboju i złośliwego przeszkadzania publicznemu wykonywaniu aktów religijnych. Sąd Rejonowy w Miechowie na wniosek miejscowej prokuratury zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy, trzymiesięczny areszt. Później sąd zdecyduje o ostatecznej karze. Podejrzanemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.