Wcześniej w niedzielę policja potwierdziła PAP informację, że śmiertelnie została postrzelona 59-letnia kobieta. Nie potwierdzano samobójstwa mężczyzny i jego związku ze śmiercią kobiety. W niedzielne popołudnie rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski przesłał PAP komunikat.

Reklama

"6 czerwca 2020 roku w godzinach wieczornych, w miejscowości Komarno w gminie Janowice Wielkie ujawniono ciało 59-letniej kobiety. Na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe oraz policja. Pomimo podjęcia czynności reanimacyjnych, kobieta zmarła. Okoliczności zdarzenia wskazywały, że przyczyną śmierci pokrzywdzonej był najprawdopodobniej postrzał w głowę z broni palnej. Ustalono, że sprawcą zabójstwa może być 70-letni mieszkaniec tej samej miejscowości. Po siłowym wejściu do zajmowanego przez niego mieszkania ujawniono jego zwłoki. Prawdopodobną przyczyną zgonu mężczyzny było samobójstwo, również na skutek postrzału w głowę z broni palnej" - czytamy w komunikacie.

Reklama

Rzecznik wyjaśnił, że na miejscu obu zdarzeń czynności wykonywali prokuratorzy Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze oraz funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. "Przeprowadzono oględziny, zabezpieczono ślady i dowody rzeczowe. Przeprowadzona zostanie sekcja zwłok. Postępowanie prowadzi Komenda Miejsca Policji pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze” - napisał rzecznik prok. Czułowski. (