Jak podał IMGW, burze i burze z gradem mogą wystąpić w województwach: mazowieckim, podlaskim, części warmińsko-mazurskiego, łódzkim, świętokrzyskim, podkarpackim, lubelskim, małopolskim, śląskim, opolskim i części dolnośląskiego. Dla tych województw prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu wynoszącymi od 20 mm do 30 mm, a lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Na terenach tych miejscami może też spaść grad. Instytut zaleca ostrożność i śledzenie komunikatów dotyczących rozwoju sytuacji pogodowej.

Reklama

Tymczasem, jak podaje "Dziennik Zachodni" nad Śląskiem pojawiła się trąba powietrzna. Burza w Kaniowie w okolicach Bielska-Białej zerwała dachy z 22 domów. Na szczęście, jak informują strażacy, w zdarzeniu ucierpiały tylko budynki, nikt nie został ranny.

Niebawem rozpocznie się wypłata środków klęskowych dla mieszkańców Kaniowa; MSWiA zapewni dalszą konieczną pomoc- poinformował w niedzielę prezydent Andrzej Duda. Prezydent poinformował, że w niedzielę odbył konsultacje w tej sprawie z wojewodą śląskim Jarosławem Wieczorkiem i szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim. "Wichura uszkodziła 22 budynki w tym 8 poważnie (dachy). Nikt nie został ranny. Niebawem rozpocznie się wypłata środków klęskowych. MSWiA zapewni dalszą konieczną pomoc" - napisał prezydent na Twitterze.

Reklama