O skierowaniu aktu oskarżenia w tej sprawie do gdańskiego sądu Prokuratura Okręgowa w Krakowie poinformowała 19 grudnia 2019 r.

Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gdańsku Tomasz Adamski poinformował w poniedziałek PAP, że Sąd Apelacyjny w Gdańsku na wniosek Sądu Okręgowego, przekazał sprawę zabójstwa Jaroszewiczów do rozpoznania Sądowi Okręgowemu w Warszawie.

Reklama

Podstawę takiego rozstrzygnięcia stanowił art. 36 kodeksu postępowania karnego. Decyzja uzasadniona jest względami ekonomiki procesowej, ponieważ zdecydowana większość osób podlegających wezwaniu na rozprawę mieszka w obszarze działania Sądu Okręgowego w Warszawie oraz sąsiadujących z nim okręgów sądowych – wyjaśnił Adamski.

Robert S., Marcin B. i Dariusz S. – członkowie tzw. gangu karateków, powiązanego z mafią pruszkowską, który w latach 1993-95 dokonał kilkudziesięciu wyjątkowo brutalnych napadów rabunkowych w całej Polsce – odpowiedzą przed sądem za napad rabunkowy na posesję byłego premiera PRL Piotra Jaroszewicza i jego żony Alicji w willi małżeństwa w warszawskim Aninie w nocy z 31 sierpnia na 1 września 1992 r., podczas którego wspólnie, jak ustalono w toku śledztwa, zamordowali Piotra Jaroszewicza, zaś Robert S. zabił Alicję Solską-Jaroszewicz.

Reklama

Robertowi S. zarzucono również dokonanie 18 stycznia 1991 r. w Gdyni zabójstwa małżeństwa S. oraz usiłowanie 12 września 1993 r. w Izabelinie zabójstwa mężczyzny.