Podinsp. Małgorzata Barska z zespołu prasowego zielonogórskiej policji przekazała, że przed godz. 8 rano funkcjonariusze otrzymali informację, iż w jednym z bloków przy ul. Lisiej 62-latek zaatakował nożem swoją żonę. Później wyskoczył z 10. piętra wieżowca, w którym mieszkał – powiedziała.

Reklama

Oboje małżonkowie zginęli na miejscu. O sprawie poinformował nas 41-letni syn pary, który zdołał uciec z mieszkania – powiedziała Barska, wyjaśniając, że mężczyzna został otoczony opieką psychologiczną. 41-latek, który mieszkał razem z rodzicami, był jedynym bezpośrednim świadkiem tragedii. Ze względu na jego stan psychiczny nie został jeszcze przesłuchany.

W 2014 r. 62-latek, po policyjnej interwencji, został zatrzymany ws. stosowania przemocy domowej. Wtedy rodzinie założono niebieską kartę – poinformowała Barska. Przyznała jednak, że procedurę niebieskiej karty wobec rodziny przestano stosować w czerwcu 2015 r., a sprawa mężczyzny nie zakończyła się postępowaniem karnym.

Mamy informację, że w ciągu pięciu ostatnich lat nie było w tej rodzinie, pod tym adresem, żadnych interwencji policyjnych – dodała policjantka.