To jadowity skorpion złoty, zwany też mandżurskim. Najprawdopodobniej przypłynął w kontenerze z odzieżą z importu - powiedział zastępca komendanta Straży Miejskiej w Toruniu Jarosław Paralusz.

Reklama

Straż miejska otrzymała informację, że w jednej z galerii handlowych jest skorpion. Na miejsce skierowany został ekopatrol. Okazało się, że jest to jadowity skorpion złoty, którego w kurtce znalazła ekspedientka sklepu odzieżowego.

Na szczęście nikt nie ucierpiał, pracownicy ochrony zabezpieczyli skorpiona do czasu przybycia strażników. Następnie pajęczak został zabrany przez strażników.

Skorpiona przekazaliśmy ekspertowi z dziedziny terrarystyki, który dalej już nim się zajmie. To specjalista, hodowca, który też szkoli naszych strażników z ekopatrolu - dodał Paralusz.

Skorpion złoty, inaczej skorpion mandżurski żyje w północno-wschodnich Chinach i Mandżurii, przede wszystkim na stepach, pastwiskach i innych terenach trawiastych. Żywi się bezkręgowcami, żyjącymi w ziemi, pod kamieniami lub pod gnijącymi resztkami roślin, które uśmierca za pomocą jadu.