Dziennik Gazeta Prawana logo

Znany warszawski kościół zamknięty. Powodem koronawirus

6 października 2020, 10:05
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Kościół Świętego Ducha na ulicy Długiej w Warszawie.jpg
<p>Pauliński kościół Świętego Ducha na Nowym Mieście w Warszawie</p>/PAP Archiwalny
Kościół Ducha Świętego i klasztor paulinów w Warszawie z powodu Covid-19 zostały zamknięty do odwołania. U przeora o. Krzysztofa Wendlika zdiagnozowano obecność wirusa SARS COVID 19 - poinformowało PAP biuro prasowe archidiecezji warszawskiej.

- zaapelowali w poniedziałek wieczorem zakonnicy.

- czytamy w komunikacie

Zakonnicy poprosili jednocześnie o modlitwę, by to doświadczenie umocniło ich wiarę w Boże Miłosierdzie.

Kościół Ducha Świętego przy ul. Długiej w Warszawie jest diecezjalnym sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia. To właśnie przy tej świątyni w 1987 r. powstało Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jednak najbardziej znany jest mieszkańcom stolicy, gdyż od ponad trzystu lat z tej świątyni wyrusza, co roku Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj