Akcja jest zakończona. Pożar został ugaszony, wszystkie zastępy wróciły już do koszar - przekazał mł. bryg Karol Kroć z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

Reklama

Dwie ofiary, dwie osoby hospitalizowane

Pożar kamienicy przy ul. Dworcowej 4 w Piastowie wybuchł w niedzielę po godz. 8 rano. Wtedy zaalarmowane zostały straż pożarna i policja. Jak przekazywał w rozmowie z PAP mł. bryg Karol Kroć z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie, podczas gaszenia ognia strażacy ujawnili ciała kobiety i mężczyzny.

Niestety dwie osoby nie żyją. Dwie kolejne trafiły do szpitala z podejrzeniem podtrucia czadem. 26 osób zostało ewakuowanych z budynku – potwierdziła Karolina Kańka z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. Na miejscu jest także prokurator, ale oględziny miejsca zdarzenia w najbliższych godzinach nie będą możliwe.

Skomplikowana akcja

Kroć, w trakcie akcji gaśniczej mówił, że akcja jest wyjątkowo skomplikowana. Dodał, że do zaprószenia ognia doszło w mieszkaniu na poddaszu budynku, do którego dostęp był utrudniony. "Strażacy pracują na wysokości, korzystają z drabiny przystawnej i podnośników. Musieliśmy rozcinać blachy, strop, prowadzić ręcznie prace rozbiórkowe, żeby dostać się do środka" - informował.

Ewakuowanym mieszkańcom pomocy i schronienia udzielili przedstawiciele urzędu miejskiego.