Napadł na taksówkarza

Reklama

Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut usiłowania zabójstwa w związku z rozbojem, poprzez zadanie pokrzywdzonemu trzech ran kłutych nożem. Pokrzywdzony doznał licznych obrażeń wewnętrznych skutkujących chorobą realnie zagrażającą życiu – przekazała prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Podejrzany zadał mu nożem ciosy w brzuch, uszkadzając m.in. wątrobę i śledzionę. Stan pokrzywdzonego był ciężki. Mężczyzna tuż po zdarzeniu był operowany i odzyskał przytomność.

19-letni Dawid M. przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia, których treści prokuratura nie ujawnia. Jak podawał podkom. Robert Koniuszy z Komendy Rejonowej Policji na Mokotowie, w środę wieczorem mężczyzna "zamówił taksówkę pod hotelem Marriott i kazał się zawieźć na rondo Waszyngtona". W trakcie kursu zmienił zdanie i kurs skierował na na ul. Modzelewskiego.

Kiedy dojechali do ulicy Modzelewskiego, pasażer próbował kilkukrotnie zapłacić za kurs zbliżeniowo kartą. Terminal jednak sygnalizował brak środków na koncie - powiedział PAP podkom. Koniuszy. Dodał, że 19-latek użył wobec taksówkarza paralizatora, a następnie wyjął nóż. W opisie czynu prokurator nie ujął użycia paralizatora.

Reklama

Postepowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów. Prokurator zawnioskował do sądu o tymczasowe aresztowanie 19-letniego podejrzanego na okres trzech miesięcy z uwagi na obawę ucieczki podejrzanego i grożącą mu surową karę. W piątek 26 lutego sąd się do tego wniosku przychylił.

Dawidowi M. grozi kara od 12 lat do nawet dożywotniego pozbawienia wolności.