Jak poinformował w piątek asp. Krzysztof Dobrzeniecki z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu, do zdarzenia doszło w weekendową noc w miejscowości Lelice, gdzie zakwaterowani są pracujący w polskiej firmie obywatele Ukrainy.

Reklama

Pijacka awantura

Mężczyźni po pracy pili alkohol. W nocy doszło pomiędzy nimi do awantury i szarpaniny, w wyniku której 36-latek odgryzł 33-letniemu koledze kawałek małżowiny prawego ucha.

- Po zdarzeniu awanturnicy dalej spożywali alkohol i pewnie wszystko rozeszłoby się po kościach, gdyby nie fakt, iż rana powstała na uchu nie chciała się goić i 33-latek musiał zgłosić interwencję, gdyż potrzebował opieki medycznej – przekazał policjant.

Reklama

Sprawca aresztowany

Kompan poszkodowanego został zatrzymany w poniedziałek przed południem; miał półtora promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swojego kolegi oraz kierowanie pod jego adresem gróźb karalnych. Decyzją sądu 36-latek został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara co najmniej 3 lat więzienia.