Jak informują policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV, prowadzone jest postępowanie przygotowawcze dotyczące kradzieży pieniędzy z mieszkania.

Reklama

Z ustaleń policji wynika, że do pokrzywdzonego podszedł nieznajomy mężczyzna, który powiedział mu, że przyjechał do Warszawy i zabrakło mu paliwa. Zwrócił się o pomoc finansową na jego zakup. Pokrzywdzony, chcąc pomóc mężczyźnie, poszedł do mieszkania. W tym czasie doszło do kradzieży pieniędzy - informuje policja. Do kradzieży doszło 23 maja.

Pieniądze, odłożone na zabiegi

Okradziony to Janusz Badura ps. "Jastrząb", 90-letni powstaniec warszawski oraz harcerz Szarych Szeregów. Zebrane pieniądze miały być przeznaczone na umówione zabiegi medyczne.

Aby mu pomóc, zorganizowano zbiórkę pieniędzy. Informacje na jej temat publikuje m.in. Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich, który opiekuje się weteranami powstania w stolicy. - Chciałem okazać serce i pomóc potrzebującym, a zostałem oszukany - powiedział powstaniec, cytowany w opisie zbiórki. Na tę chwilę udało się zebrać już ponad 84 tys. zł.

W związku z kradzieżą policja prosi również każdego, kto rozpoznaje mężczyznę na zdjęciu o kontakt z jednostką policji przy ul. Żytniej 36 tel. 47 723 94 50 lub 47 723 94 29, na numer 112 lub pisząc na adres e-mail: oficer.prasowy.krp4@ksp.policja.gov.pl.