W czwartek policja podała, że zmarli to kobieta i mężczyzna w wieku 53 i 63 lata, a zwłoki znaleziono w środę wieczór. Z nieoficjalnych informacji podawanych w mediach wynikało, że do służb zadzwonił mężczyzna, który miał udzielać pierwszej pomocy swojej żonie. Po przyjeździe służb medycznych na miejsce okazało się, że nie żyją dwie osoby.

Reklama

Prokuratorskie śledztwo

Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Białymstoku. Jak powiedział w piątek PAP jej szef Karol Radziwonowicz, kluczowe dla kolejnych czynności są wyniki sekcji zwłok zmarłych. Mają być znane na początku przyszłego tygodnia. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku poinformował, że zmarli to prof. Tadeusz Wojciech Łapiński i jego żona dr Małgorzata Michalewicz.

Z głębokim żalem zawiadamiam, że w dniu 2 czerwca br. zmarli tragicznie prof. dr hab. Tadeusz Wojciech Łapiński i jego żona dr Małgorzata Michalewicz, wieloletni pracownik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, przedstawicielka Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. Pan Profesor był pracownikiem Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii, lekarzem, wieloletnim nauczycielem akademickim, absolwentem Wydziału Lekarskiego UMB w 1984 r. - poinformował na swojej stronie Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.